“Şu Anda Avrupa’da İki Savaş Yaşanıyor”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Şansölyesi Olaf Scholz yarın Ukrayna konusundaki görüş ayrılıklarını ele alacakları bir toplantıda karşı karşıya gelecekler.

“İKİ SAVAŞ AYNI ANDA SÜRÜYOR”

The Guardian’ın haberine göre ABD’li Albay Jonathan Sweet ve Mark Toth’un ifadesine göre, “Şu anda Avrupa’da iki savaş yaşanıyor. Biri Ukrayna’da Putin ile Batı arasında, diğeri ise Fransa ile Almanya arasında.”

MACRON, AVRUPA’NIN LİDERLİĞİNİ ÜSTLENİYOR

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Ukrayna’nın savunulması konusunda cesur adımlar atmaya devam ediyor. Macron’un, Fransız birliklerini Ukrayna’ya göndermeye hazır olduğunu açıklaması, Paris’in Ukrayna’ya verdiği desteği vurguluyor.

SCHOLZ, ALMAN HÜKÜMETİNİN KARARLILIĞINI VURGULUYOR

BBC’nin aktardığına göre Almanya Şansölyesi Scholz ise Almanya’nın Putin’in Ukrayna’ya yönelik saldırısına doğrudan müdahale etmeyeceğini belirtiyor. Scholz, Taurus KEPD 350E füzelerinin konuşlandırılmasına direnirken, Almanya’nın kararlılığını vurguluyor.

NATO ÜLKELERİNİN TUTUMU BELİRSİZLİK OLUŞTURUYOR

NATO üyeleri arasındaki tutarsızlık, Ukrayna krizinin seyrini belirsizleştiriyor. Polonya’nın NATO’ya katılımının 25. yıldönümünde yapılan toplantıda, Ukrayna’ya yönelik NATO desteğinin önemi vurgulanırken, Almanya’nın tutumu belirsizliği artırıyor.

KRAL CHARLES, UKRAYNA’YA DESTEK SİNYALİ VERİYOR

Daily Mail’in aktardığına göre Kral Charles, Ukrayna’ya verdiği desteği güçlü bir şekilde ifade ediyor. Kral, ziyaret ettiği Ukrayna askerlerine desteklerini dile getirirken, İngiltere’nin Ukrayna’ya verdiği önemi vurguluyor.

FRANSA VE ALMANYA ARASINDAKİ GERİLİM ZİRVEYE ÇIKIYOR

Fransa ve Almanya arasındaki Ukrayna konusundaki görüş ayrılıkları, toplumsal ve siyasi öneme sahip. Macron’un cesur adımları ve Scholz’un kararlı tutumu arasındaki çekişme, Avrupa’nın geleceği üzerinde belirleyici olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x